Dudu Merve Doğan

Dudu Merve Doğan

2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimine başladı. Haziran – Eylül 2016 Tarihleri arasında Birleşik Krallık’taki  The Liverpool School of English’te İngilizce eğitimi aldı. Üniversite hayatı boyunca farklı yerlerde stajını tamamladı.

Toplu Beslenme Stajımı Neve Şelom Sinagog Vakfı Barınyurt Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bu stajda farklı kültürlerin beslenme alışkanlıklarına duyduğum merak ile Dr.Öğr. Üyesi Esra Mankan’dan ‘Beslenme Antropojisi’ Eğitimi aldı. Dünya mutfakları ile beslenme eğitimini birleştirmesini sağlayan bu eğitimde ‘İngiliz Kültür ve Beslenmesi’ hakkında çalışmalar yaptı.

2019 yılında Tübitak tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesi, Göller Bölgesi Teknokent ve Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin işbirliğinde düzenlenen 2. Ar-Ge Proje Pazarında başarılı kadın girişimci ödülüne layık görüldü.

Toplu Beslenme alanında uzmanlaşmak istediği için Süleyman Demirel Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde lisansüstü eğitimine devam etmektedir.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!