FitCheck Hakkında

Uzmanından Öğrenin

FitCheck Hakkında

Diyetisyen Dudu Merve Doğan 2017 yılında Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama hastanesinde diyabet hastaları ile çalışmıştır.

Proje ile Diyetisyen Dudu Merve Doğan, 2019 yılında Tübitak tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesi, Göller Bölgesi Teknokent ve Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin işbirliğinde düzenlenen 2. Ar-Ge Proje Pazarında başarılı kadın girişimci ödülüne layık görülmüştür.

Daha sonra Göller Bölgesi Teknokent’te FitCheck’in hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Projenin hikayesinden ve isminden hareketle Şehir Hastanesi karşısında beslenme ve diyet danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bu süreçten hareketle diyabet hastalarının kullanması gereken insülin ünitelerini hesaplamak amacıyla bir mobil uygulama geliştirmeye karar vermiştir.

Hastanedeki çalışmaları bittiğinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimine devam eden arkadaşı Ahmet İbrahim Aksoy’un da projeye dahil olmasıyla mobil uygulama çalışmaları başlamıştır. Proje yazılımını başlatan Ahmet İbrahim Aksoy’un “Eee, tamam da bu projenin adı ne?’’ şeklindeki dehşete düşürücü sorusu ile projenin isimsiz olduğu fark edilmiştir. ‘’Sağlık, yaşam, diyabet, kontrol, diyet’’ anahtar kelimelerini içeren birçok İngilizce ve Türkçe isim arasında herkese hitap ettiğini düşünülen, telaffuzu kolay “FitCheck” ismine karar verilmiştir. İsim artık aynı zamanda bu ekibin ismi olarak da anılmaktadır. 2019 yılı başında projenin prototipi tamamlanarak lisans bitirme projesi olarak sunulmuştur.

FitCheck, Siz sevgili danışanlarına Diyetisyen Dudu Merve Doğan ile sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandıran, hastalıklarda beslenmenizi planlayan, kilo verme sürecinizde yanınızda olan, hamilelik döneminde beslenme programınızı oluşturan, kısaca beslenmenin bütün alanlarında danışmanlık hizmeti veren beslenme ve diyet danışmanlık merkezidir.

Sağlıklı Yemekler

Öğünlerinizi Planlayın

Bizi arayın, uzun vadeli yemek programınızı hazırlayalım. Programı uygulayın ve istediğiniz sonuçlara kavuşun.